آسیاب قهوه


انواع آسیاب قهوه و نحوه کار با دستگاه آسیاب قهوه

آسیاب قهوه یکی از مهم ترین و ضرورتی ترین وسایل جهت تهیه قهوه محسوب می شود. آسیاب تاثیر فوق العاده و بسیار زیادی در کیفیت و طعم قهوه دارد. یک دستگاه آسیاب قهوه مهم ترین و اصلی ترین پارامتر برای تهیه یک فنجان قهوه با عطر و طعمی دلچسب و لذیذ به شمار می آید. به جرات می توان گفت این دستگاه یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که به قهوه تازه آسیاب شده عطر و طعم جذابی را می بخشد.

آشنایی هر چه بیشتر با آسیاب قهوه

بهتر است بدانید دستگاه آسیاب قهوه یا گرایندر دستگاهی است که قادر است دانه ‌های خوراکی سفت و سخت  را به بهترین شکل پودر نماید. این دستگاه قادر است دانه ‌های تفت داده شده یا تازه قهوه را به پودر تبدیل کرده و آنرا جهت مراحل بعدی پخت آماده نماید. اگر از آن دسته از افراد هستید که به نوشیدن قهوه علاقه دارید بهتر است این دستگاه را در خانه خود داشته باشید. با استفاده از  گرایندر می توان نوشیدنی بی نظیر را تهیه و آماده کرد. به جرات می توان گفت یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش‌ های خرید تجهیزات کافی شاب گرایندر است. با استفاده از این دستگاه کاربردی می توانید عطر و طعم  فوق العاده جذابی را به نوشیدنی خود ببخشید. از نظر حرفه ای های صنعت قهوه این دستگاه مهم ترین بخش تجهیزات کافی شاپ به شمار می آید.

آسیاب قهوه دارای درجه های مختلفی است. یکی از این درجه ها، درجه خیلی درشت است که جهت آماده کردن قهوه های سرد مورد استفاده قرار می گیرد. درجه درشت از دیگر درجه های این دستگاه است که دارای بیشترین کاربرد و استفاده برای تهیه قهوه فرانسه با فرنچ پرس است. درجه متوسط که از دیگر درجه های گرایندر محسوب می شود، جهت دم کردن قهوه با دستگاه دریپ پات مورد استفاده قرار می گیرد. درجه متوسط – درشت نیز برای دم کردن قهوه با دستگاه های تخصصی همچون کمکس مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر درجه های گرایندر می توان به درجه نرم اشاره نمود که برای گرفتن قهوه اسپرسو استفاده می شود. درجه بسیار نرم نیز دارای بیشترین کاربرد و استفاده جهت تهیه قهوه ترک است.

آشنایی هر چه بیشتر با انواع مختلف گرایندر

آسیاب قهوه در حالت کلی دارای دو نوع دستی و برقی است. مد ل دستی امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرد و در رده مدل های قدیمی قرار دارد. جهت سائیدن قهوه با استفاده از مدل های دستی به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت، اما اگر می خواهید به میزان دلخواه قهوه را پودر نمایید این مدل بهترین گزینه پیشنهادی است. از دیگر مدل های دستگاه گرایندر می توان به مدل برقی اشاره داشت. این مدل در مقایسه با مدل دستی از کارایی بیشتری برخوردار است.

آسیاب قهوه برقی خود در مدل های متفاوت توسط برندهای مختلف تولید و عرضه می شود. بهتر است بدانید گرایندر برقی خود دارای دو نوع تیغه ای و چرخ مخروطی است. نحوه استفاده از هر کدام از این مدل ها متفاوت می باشد. در مدل های برقی تیغه ای دانه ‌های قهوه با استفاده از تیغه‌ های بسیار کوچک خرد و پودر می شوند. این کار تا زمان تبدیل شدن دانه های قهوه به پودری صاف و یکدست ادامه دارد. مدل چرخ مخروطی قادر است دانه های قهوه را به میزان بسیار زیادی پودر نماید.

آشنایی با نحوه کار با دستگاه آسیاب قهوه

بهتر است بدانید دستگاه آسیاب قهوه از ساختار سخت و پیچیده ای برخوردار نیست. تنها با سوار کردن چند قطعه می توانید از این وسیله کاربردی استفاده نمایید. در ابتدا باید دانه ‌های قهوه را داخل مخزن ریخته و ظرف قهوه را کمی پر کنید. در مرحله بعد باید دستگاه را به برق متصل کرده و سپس درب ظرف را با دقت ببندید. درب های دستگاه یا در جهت خلاف عقربه ‌های ساعت فیکس می ‌شوند و یا به صورت پیچی هستند. بر روی دستگاه گرایندر دکمه‌ های مختلفی طراحی شده است.

 

برخی از این دکمه ها دارای عملکرد پالس بوده و برخی دیگر نیز در سه حالت کند، متوسط و تند کار می کنند. در ادامه آشنایی با نحوه کار با دستگاه آسیاب قهوه باید دستگاه را بر روی حالت کند قرار داده و بعد از یک الی دو دقیقه دور سرعت را افزایش داد. در حالت پالس باید تا زمان آسیاب شدن قهوه انگشت خود را بر روی دکمه قرار دهید. همچنین با دیگر دکمه‌ ها می توان میزان ساییدگی قهوه را به بهترین شکل تنظیم کرد. بعد از اینکه قهوه آسیاب شد باید مخزن را با دقت از دستگاه گرایندر جدا کنید. همچنین می توانید قهوه آسیاب شده را نیز خارج نمایید.

نکات مهم جهت استفاده درست از دستگاه گرایندر

در استفاده از دستگاه آسیاب قهوه چند پارامتر مهم و کاربردی وجود دارد. رعایت این نکات علاوه بر اینکه کار شما را آسان و راحت می سازد، کیفیت و کارایی دستگاه را نیز به طور قابل توجهی افزایش می دهد. به منظور افزایش عمر مفید دستگاه باید از دستگاه تنها برای پودر کردن قهوه استفاده نمایید. همچنین به منظور تمیز نمودن دستگاه به هیچ وجه نباید دستگاه را بشویید. به نوعی می توان گفت  تحت هیچ شرایطی موتور دستگاه نباید با رطوبت در تماس باشد. همچنین بهتر است کار را با دور کند شروع کرده و سرعت را به آرامی افزایش دهید. از دیگر نکات مهم در نگهداری دستگاه این است که هیچ گاه مخزن دستگاه را نباید به صورت کامل پر کنید.

پر کردن مخزن بیش از اندازه مشخص شده باعث وارد شدن آسیب جدی به موتور دستگاه می شود. همچنین به منظور جدا نمودن ظرف قهوه از آسیاب باید دستگاه را از پریز برق جدا کنید. در حین کار با دستگاه نیز لازم هر چند دقیقه یک مرتبه دستگاه را خاموش کنید. مداوم و یک سره کار کردن آسیاب قهوه خرابی موتور دستگاه را به دنبال دارد. اگر قصد خرید این محصول را دارید کافه اکسترا را به شما پیشنهاد می کنیم. با انتخاب کافه اکسترا به راحتی می توانید سلامت و شادابی خود را تضمین نمایید. به جرات می توان گفت بهترین فروشنده این محصول کافه اکسترا است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *